مشاوره آنلاین

ما در دنیایی زندگی می کنیم که از آن به عنوان دهکده ی جهانی یاد می شود.

دنیایی که در آن کامپیوتر ها ، گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی و… حکمفرمایی می کنند. در این میان ما و گروه مشاوران آنلاین هم تلاش کردیم تا از قافله عقب نمانیم. به همین جهت سیستمی را راه اندازی کردیم تا شما بزرگواران بتوانید علاوه بر استفاده از امکانات دنیای دیجیتال ، در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی بفرمایید.

ما با راه اندازی سیستم مشاوره ی آنلاین قصد داریم تا انواع مشاوره هایی که کاربران ممکن است به آنها نیاز داشته باشند را ارائه نماییم.

 

[toggle title=”مشاوره آنلاین چیست؟” state=”close” ]

مشاوره آنلاین یا مشاوره اینترنتی یکی از شیوه‌های مداخلاتی جدید است که به سرعت در سرتاسر جهان در حال گسترش کمی و کیفی بوده و از مزایای آن می توان به

 • ارزان بودن
 • صرفه‌جویی در هزینه و زمان
 • و قابلیت دسترسی آسان اشاره کرد.

مشاوره آنلاین در هر نقطه ای از دنیا که فرد به یک کامپیوتر شخصی و یک ارتباط اینترنتی دسترسی داشته باشد امکان پذیر است. همین امر سبب گردیده است تا از مشاوره ی آنلاین در سراسر جهان استقبال بی نظیری صورت گیرد.

مشاوره

مشاوره اینترنتی یا مشاوره آنلاین ، یکی از شیوه‌های مداخلاتی جدید است که فرد به منظور مشاوره با یک متخصص به عنوان راهنما از طریق پست الکترونیک (e-mail) یا مکالمه (chat)  با ویدئو می‌تواند از آن در زمینه‌های مختلف استفاده کرده و سوالات خود را مطرح کند.

مشاوره آنلاین یا مشاوره اینترنتی با نام‌های e-therapy ، online counseling ، اینترنت‌تراپی، مشاوره مجازی، ایمیل‌تراپی و … شناخته می‌شود ولی در سراسر دنیا بیشتر به نام e-counseling معروف است.

در ضرورت و اهمیت مشاوره اینترنتی می‌توان به این نکته بسنده کرد که مشاوره اینترنتی فرصتی برای فرد به منظور مشاوره با یک متخصص به عنوان راهنما برای دادن بازخورد و حمایت است.

مشاور

مسائل و مشکلاتی که در مشاوره اینترنتی بیشتر به چشم می‌خورد عبارتند از:

 • ارتباطات خانوادگی
 • مشکلات تحصیلی
 • مسائل زناشویی و جنسی
 • سازگاری با ناتوانی جسمی
 • تعارض بین والد و فرزند
 • مشکلات مربوط به تربیت فرزندان
 • مشکلات مربوط به تحصیل فرزندان
 • ازدواج و طلاق
 • اختلالات تغذیه و…

برخی مشاوران از مشاوره اینترنتی به عنوان یک مکمل ارتباط مشاوره حضوری استفاده می‌کنند .

بعضی از افراد مشاوره اینترنتی را به علت اینکه می‌توانند با صراحت بیشتری مطالب خود را بیان کنند و کمتر دچار قطع یا اختلال در ارتباط می‌شود و با ساعات کاری مشاور و مراجع هماهنگی بیشتری دارد و زمان کافی برای فکر کردن پیش از صحبت کردن دارد را به مشاوره حضوری یا تلفنی ترجیح می‌دهند.

[box type=”success” align=”aligncenter” ]

مزایای مشاوره آنلاین:

ناشناخته ماندن مراجع: فرد به راحتی می‌تواند تمام مسائل خود را بدون اینکه شناخته شود بیان کند.

دیده نشدن مراجع : ظاهر فرد یا صدای فرد مخفی مانده و غیرقابل رویت است همین طور بالعکس.

عکس‌العمل‌های به تأخیر افتاده:  می‌توان به هر چیزی که فکر یا احساس می‌شود بدون سانسور به هر زبانی آن را عنوان کرد.

بی‌طرفی:  در تعامل حضوری فرد ممکن است از بیان بعضی موارد احساس خجالت و ناراحتی کند مثلاً به خاطر نوع کار، نژاد، قدرت و… ولی در این نوع ارتباط فرد به این مسائل توجهی ندارد.

محرمیت و سهولت دسترسی:  افراد کمرو یا مضطرب در رو در رویی با یک مشاوری که سوالات شخصی مطرح می‌کند و یا افرادی که در محیط‌های دور افتاده قرار گرفته‌اند و از مشاوران و مراقبان سلامت روانی به دور هستند، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

صرفه‌جویی در وقت:  این نوع از مشاوره می‌تواند به افراد پرمشغله که زمان کافی برای استفاده از مشاوره حضوری را ندارند بسیار کمک‌کننده باشد و به راحتی از منزل خود یا یک دفتر کامپیوتری با فردی متخصص تماس بگیرد.

صرفه‌جویی در هزینه:  با داشتن یک دستگاه رایانه به راحتی می‌توان از این نوع مشاوره استفاده کرد و از هزینه‌های نسبتاً بالای مشاوره حضوری معاف شد. این مبلغ بسیار کمتر از نصف مبلغ مشاوره حضوری است. مشاوره اینترنتی همچنین برای افرادی که دچار آسیب شنوایی، گفتاری یا مشکلات زبانی هستند، بسیار مناسب است.

[/box] [box type=”warning” align=”aligncenter” ]

معایب مشاوره آنلاین:

از معایب این نوع مشاوره می‌توان به دسترسی نداشتن تمام آحاد مردم از جمله شهرستان‌های کوچک به دستگاه رایانه و مودم و اینترنت اشاره کرد و فقط کسانی می‌توانند از این روش استفاده کنند که حداقل اطلاعاتی در زمینه استفاده از کامپیوتر و اینترنت داشته باشند.

[/box] [box type=”info” align=”aligncenter” ]

مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

مشاوره آنلاین برای کسانیکه دچار بحران جدی هستند مناسب نیست.

مشاوره آنلاین یک تکنیک جدید است و فرد باید ریسک‌های آن را بپذیرد و نمی‌تواند جایگزین مشاوره حضوری شود.

فرد باید مهارت نوشتاری در بیان مطالب خود را داشته باشد. از آنجایی که مشاوره آنلاین در قالب چت (chat) صورت می گیرد ، اگر فردی علاقه به نوشتن ندارد یا خلاصه می‌نویسد مشاوره اینترنتی نمی‌تواند برایش خیلی مفید باشد.

فرد باید علاقمند به ابراز اطلاعات خود به مشاور باشد یعنی در مورد خود احساسات و افکارش اطلاعات درستی به مشاور بدهد، در غیر این صورت به خودش صدمه می‌زند. منبع :سایت سازمان بهزیستی کاشان.

[/box] [/toggle] [toggle title=”دلایل استفاده از مشاوره آنلاین” state=”close” ]
 • اگر قصد ازدواج دارید

ازدواج

شاید به جرات بتوان گفت که ازدواج مهمترین چالش پیش روی هر فرد برای ادامه ی زندگیست.

یک انتخاب درست می تواند شما را از قعر مشکلات به خوشبختی برساند و یک انتخاب نادرست می تواند شما را از عرش آسایش به بدبختی تنزل دهد.

آنچه که مسلم است اهمیت این انتخاب در زندگیست.

اگر در انتخاب فرد مناسب زندگی آینده ی خود دچار تردید شده اید ما به شما مشاوره آنلاین را توصیه می کنیم.

جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید

 • اگر مشکل خانوادگی دارید

مشکل

ازدواج آغاز یک تغییر بزرگ است. تغییری که مسئولیت های متفاوتی را به دوش شما می نهد.

شما دیگر همچون گذشته در انجام کارهایتان ، معاشرت با دوستانتان ، رفت و آمدهایتان و … آزاد نیستید و محدودیت هایی را باید تجربه کنید.

در این میان افرادی هستند که تحمل این محدودیت ها و چه بسا تقبل مسئولیت های جدید را ندارند و این امر موجبات نارضایتی طرفین را فراهم می کند.

نارضایتی ها اگر بدخیم باشند خطرناکند اما همیشه راهی هست.

اگر در زندگی زناشویی خود با مشکلات خانوادگی دست و پنجه نرم می کنید و راهی برای حل آنها نمی دانید ما به شما مشاوره آنلاین را توصیه می کنیم.

جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید

 • اگر در روابط زناشویی خود به مشکل برخورده اید

 رابطه

ازدواج علاوه بر اینکه مسئولیت های متفاوتی را بر دوش شما قرار میدهد اما رسالت بزرگ دیگری دارد که شاید هرگز نتوان در هیچ نوع ارتباطی آن را تجربه کرد.

رسالتی که از آن به عنوان رسیدن به آرامش یاد می شود.

آرامشی که در پرتوی جنس خاصی از ارتباط که از آن به عنوان ارتباط زناشویی یاد می شود پدید می آید.

هیچ ارتباطی همچون ارتباط زناشویی ، نمی تواند موجبات آرامش روحی و روانی انسان را فراهم نمایید.

اما در این میان ازدوج هایی صورت گرفته که به دلیل عدم آگاهی زوجین از کم و کیف این ارتباط ، نه تنها باعث رسیدن به آرامش روحی نگردیده بلکه موجب آسیب های روحی دیگر می شود.

متاسفانه جامعه ی ایرانی ما نسبت به مسایلی نظیر ارتباطات زناشویی به صورت سرپوشیده عمل کرده و این امر موجب گردیده است تا جوانانی که در شرف ازدواج هستند نسبت به ارتباطات زناشویی از آگاهی های بسیار محدودی بر خوردار باشند.

متاسفانه نقص در ارتباط جنسی که یکی از مهم ترین جنبه های ارتباط زناشویی است ، همواره پای ثابت بسیاری از طلاق هاست.

اگر در ارتباطات زناشویی خود ، به ویژه جنبه ارتباط جنسی آن دچار مشکل شده اید و به دنبال راهی آسان برای حل این مشکلات هستید ، مشاوران ما می توانند در زمینه ی سکس تراپی و کم و کیف ارتباط جنسی کمک های شایانی به شما ارائه دهند.

جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید

 • اگر در تربیت فرزندان خود دچار مشکل هستید

تربیت

اینکه شما به عنوان والدین ، نگران تربیت و رفتار فرزندان خود باشید ، جای تعجب ندارد.

اینکه شما در تربیت فرزندان خود ندانید از کدام شیوه ی تربیتی استفاده نمایید هم جای تعجب ندارد.

باید عرض کنیم که شما در این زمینه اولین والدین نیستید و قطعا آخرین هم نخواهید بود.

همه ی ما آرزو داریم تا فرزندانمان با رفتارهای مناسب و شایسته ما را نزد سایرین سربلند سازند و اینکه فرزندی با تربیت مناسب باعث افتخار والدینش باشد بر کسی پوشیده نیست.

اگر دوست دارید به داشتن فرزندانی با تربیت صحیح افتخار کنید و یا تمایل دارید شیوه های صحیح تربیت کودکان که مورد تایید اکثر روانشناسان تربیتی باشد را فرا گیرید ، ما به شما مشاوره آنلاین را پیشنهاد می کنیم.

جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید

 • اگر فرزندتان دچار افت تحصیلی است

تحصیل

امروزه فراگیر شدن استفاده از ابزار های تکنولوژی ، گسترش شبکه های اجتماعی ، اینترنت و در یک کلام فضای مجازی نقش بسیار عمده ای را در افزایش روز افزون آمار افت تحصیلی در مدارس دارند ، و نمی توان منکر این امر شد که افت تحصیلی فرزندان یکی از مشکلات شایع والدین می باشد.

شما دانش آموز عزیز اگر دچار افت تحصیلی شده اید ، و شما والدین گرانقدر ، اگر افت تحصیلی را در فرزندان خود مشاهده می کنید ما به شما مشاوره ی آنلاین را توصیه می کنیم.

جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید

[/toggle] [toggle title=”تیم مشاوران ما” state=”open” ]

تیم مشاوران ما متشکل از گروهی چهار نفره از مشاوران زبده ی سراسر ایران هستند.

این تیم با هدف ارائه ی مشاوره ی مجازی در زمینه های مختلف تشکیل گردیده و امید آن داریم با تلاش ها و همکاری های لازم ، بر تعداد مشاوران ما افزوده شود و زمینه ی رضایت خاطر شما سروران عزیز فراهم گردد.

[/toggle]

در حال تکمیل …