×

پرسشنامه هراس اجتماعی

خانه » محصول » پرسشنامه هراس اجتماعی
۴,۰۰۰ تومان
اطلاعات محصول

نوع فایل

تعداد صفحات

حجم فایل

رسالت ما
تضمین اصالت کالا
پشتیبانی همیشگی 7/24
پرداخت با تمام کارتهای عضو شتاب
دانلود محصول بلافاصله پس از خرید
دسترسی همیشگی به فایل ها
آواتار محمود دبستانی

محمود دبستانی

مدیر وبسایت
حاصل اعتماد شما
logo-samandehi
توضیح مختصری از این محصول

پرسشنامه هراس اجتماعی (SPIN) یا Social Phobia Inventory نخستین بار توسط کانور و همکاران (۲۰۰۰) به منظور ارزیابی هراس اجتماعی تهیه گردید.

تلویحات بالینی پرسشنامه هراس اجتماعی (SPIN) بیانگر آن است که در سه حیطه ی علائم بالینی ترس ، اجتناب و علائم فیزیولوژی اطلاعاتی را ارئه می کند و دارای مزیت های عملی کوتاه بودن ، سادگی و آسانی نمره گذاری می باشد.

پرسشنامه هراس اجتماعی با دارا بودن ویژگی های با ثبات روان سنجی ، می تواند به عنوان یک ابزار معتبر برای سنجش شدت علائم هراس اجتماعی به کار میرود.

به علاوه می تواند به عنوان یک ابزار غربالگری و برای آزمودن پاسخ به درمان در اختلال هراس اجتماعی کاربرد داشته باشد و در نهایت این مقیاس می تواند درمان های با کارایی متفاوت را از هم تمیز دهد (کانور و همکاران ، ۲۰۰۰).

پرسشنامه هراس اجتماعی یک مقیاس خود سنجی ۱۷ ماده ای است که دارای سه مقیاس فرعی ترس (۶ ماده ) ، اجتناب ( ۷ ماده ) و ناراحتی فیزیولوژیک ( ۴ ماده ) است و در آن هر ماده بر اساس مقیاس لیکرت پنج درجه ای ( ۰ = ده هیچ وجه ، ۱= کم ، ۲= تا اندازه ای ، ۳= زیاد و ۴= خیلی زیاد ) درجه بندی می شود.

پرسشنامه هراس اجتماعی از اعتبار و روایی بالایی برخوردار است. اعتبار آن با روش باز آزمایی در گروههایی با تشخیص اختلال هراس اجتماعی برابر با ۰/۷۸ تا ۰/۸۹ بوده و ضریب همسانی درونی آن (آلفای کرونباخ) در یک گروه بهنجار ۰/۹۴ گزارش شده است.

همچنین برای مقیاس های فرعی ترس ۰/۸۹ ، اجتناب ۰/۹۱ و ناراحتی فیزیولوژیکی ۰/۸۰ گزارش شده است.

پرسشنامه ی حاضر ، ضمن آنکه از روایی و اعتبار بالایی برخوردار است ، شامل شیوه ی اجرا ، نحوه ی نمره گذاری و تفسیر نمرات می باشد.

www.arize.ir

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

رای شما برای ما ارزشمند است.

میانگین آرا / 5. شمارش آرا:

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهید.

دیدگاه کاربران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.