آزمون های روانی

پرسشنامه رضایت جنسی لارسون

پرسشنامه رضایت جنسی لارسونReviewed by محمود دبستانی on Jun 8Rating: 4.5پرسشنامه رضایت جنسی لارسونپرسشنامه رضایت جنسی لارسون بوسیله لارسون و همکارانش در سال 1998 ساخته شده است.

پرسشنامه رضایت جنسی لارسون بوسیله لارسون و همکارانش در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است.

پرسشنامه رضایت جنسی لارسون شامل ۲۵ سوال می باشد و رضایت جنسی را به صورت کلی می سنجد.

قبلا در توضیحات مقیاس رضایت جنسی هادسون ذکر کردیم که رضایت جنسی به عنوان یک ارزیابی ذهنی، شامل واکنش های تاثیرگذاری است که از ارزیابی روابط جنسی به طور کلی نشات می گیرد و سلامت عمومی فرد را از جنبه های گوناگون تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین نکته ی بسیار مهمی را یادآور شدیم ، و آن اینکه از هر دو طلاق در ایران یکی به علت نارضایتی جنسی است و این مهم ، شاید کمی اغراق آمیز به نظر برسد اما ، حقیقتی است که انکار آن غیر ممکن است. دلیل رخ دادن چنین اتفاق ناگواری در جوامع جهان سومی به ویژه در کشور ما ، شاید وجود هاله و پوششی باشد که ما به سبب فرهنگمان بر روی این مسایل کشیده ایم.

همچون مقیاس هادسون و همکارانش ، مقیاس رضایت جنسی لارسون نیز ابزار سودمندی است که می تواند به زوجین کمک کند تا میزان رضایت جنسی خود را محک بزنند.

پاسخ به سوالات پرسشنامه رضایت جنسی لارسون به صورت ۵ گزینه ای و بر اساس یک مقیاس لیکرتی بوده ، ضمن آنکه پرسشنامه رضایت جنسی لارسون دارای سوالاتی است که به صورت برعکس نمره گذاری می شوند.

شایان ذکر است که در مطالعه شمس مفرحه (۱۳۸۰) با عنوان “بررسی تأثیر مشاوره زناشویی بر رضایت جنسی زوجین” روایی و پایایی پرسشنامه رضایت جنسی لارسون به ترتیب ۹۰/. و ۸۶/. گزارش شده است.

همچنین طی پژوهش بهرامی تحت عنوان بررسی ارتباط رضایت جنسی و افسردگی بین زوجین بارور و نابارور ، پایایی این پرسشنامه به روش ضریب آلفای کرونباخ برای گروه بارور ۹۳/. و برای گروه نابارور ۸۹/. بدست آمده است.

  • پرسشنامه رضایت جنسی لارسون از روایی و پایایی بالایی برخوردار بوده و همچنین شیوه ی اجرا و نحوه ی نمره گذارای را دارا می باشد.پرسشنامه رضایت جنسی لارسون

تعداد صفحات: ۷

حجم: ۳۳۰۲kb

توجه:

کاربر گرامی ، بلافاصله پس از خرید ، دکمه ی دریافت فایل نمایان شده و نیز لینک دانلود به ایمیلتان ارسال می گردد.

 

 

 

درباره نویسنده

محمود دبستانی

محمود دبستانی فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی کودکان استثنایی در مقطع کارشناسی هستم،
از سال 1386 تا کنون به تدریس کودکان با نیاز های ویژه ی ذهنی اشتغال دارم.
برای همه ی شما کاربران عزیز و گرانقدر آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.
ما را از نظرات ارزنده ی خود بهره مند سازید.

یا علی!

دیدگاهتان را بنویسید