آزمون های روانی

پرسشنامه استرس

پرسشنامه استرس به شما این امکان را می دهد تا ارزیابی صادقانه ای از نحوه ی واکنش خود نسبت به استرس های پیچیده ی روانشناختی ، جامعه شناختی و فیزیولوژیکی زندگی امروز داشته باشید.

چگونه با فشارهای روانی (استرس)کنار می آیید؟

بدن ما به سیستم اخطار اولیه مجهز است که به منظور تشخیص و دفع خطر ها طراحی گردیده و قبل از وقوع حوادث ما را مطلع می سازد. این سیستم در ظاهر پنج حس گر دارد – بینایی ، چشایی، بویایی ، لامسه و شنوایی – و در پشت این حس گر ها ، سیستم پیچیده ای قرار گرفته است که اطلاعات جمع آوری شده توسط گیرنده های عصبی را نمونه برداری کرده و پردازش می کند.

تغییرات مختلفی که به علت واکنش ما نسبت به خطر یا هر موقعیت در حال وقوع ، در سیستم عصبی صورت می گیرد ، تاثیرات روانشناختی متمایزی بر جای می گذارد. این تغییرات را هیجانهای خود می نامیم – احساساتی که به ما میگویند سیستم عصبی ما به چه حالتی از انگیختگی تغییر مکان داده است.

هر کس در مقابل خطر و تهدید با نمایش درجه ای از واکنش هیجانی ، عکس العمل نشان می دهد اما تغییر در میزان استرس ایجاد شده توسط یک موقعیت خاص ، اهمیتی دو چندان می یابد.

همه ی افراد توان آن را ندارند تا به شکلی مطلوب خود را با شرایط وفق داده و سازگار کنند و همین عدم سازگاری اغلب خود را به شکل علایم بیماری های جسمانی یا حالت های غیر عادی ذهنی آشکار می کند.

استرس یکی از مهم‌ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است؛ بررسی‌های گوناگون نشان دهنده این است که ۷۰ تا ۹۰ درصد بیماری‌ها با استرس ارتباط دارند؛ فهرست بیماری‌های ناشی از استرس، سرطان، بیماری قلبی، آسم و میگرن را در برمی‌گیرد. (منبع: بیتوته)

پرسشنامه استرس شامل شیوه ی اجرا و نمره گذاری و همچنین تفسیر نمرات می باشد.doc

تعداد صفحات:۱۶

حجم:۱۰۷۵kb

توجه:

کاربر گرامی ، بلافاصله پس از خرید ، دکمه ی دریافت فایل نمایان شده و نیز لینک دانلود به ایمیلتان ارسال می گردد.

 

 

درباره نویسنده

محمود دبستانی

محمود دبستانی

محمود دبستانی فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی کودکان استثنایی در مقطع کارشناسی هستم،
از سال 1386 تا کنون به تدریس کودکان با نیاز های ویژه ی ذهنی اشتغال دارم.
برای همه ی شما کاربران عزیز و گرانقدر آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.
ما را از نظرات ارزنده ی خود بهره مند سازید.

یا علی!

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید