×

مقیاس خود کارآمدی کودکان لد و ویلر

خانه » محصول » مقیاس خود کارآمدی کودکان لد و ویلر
۳,۵۰۰ تومان
اطلاعات محصول

نوع فایل

تعداد صفحات

حجم فایل

رسالت ما
تضمین اصالت کالا
پشتیبانی همیشگی 7/24
پرداخت با تمام کارتهای عضو شتاب
دانلود محصول بلافاصله پس از خرید
دسترسی همیشگی به فایل ها
آواتار محمود دبستانی

محمود دبستانی

مدیر وبسایت
حاصل اعتماد شما
logo-samandehi
توضیح مختصری از این محصول

مقیاس خود کارآمدی کودکان لد و ویلر با هدف ارزیابی خود-کارآمدی کودکان در دو موقعیت تعارض آمیز و بدون تعارض ساخته شده و برای سنین ۹ تا ۱۱ سال مناسب دیده شده است.

آلبرت بندورا روانشناس مشهور کانادایی (۱۹۹۷) که عموما او را با نظریه ی یادگیری اجتماعی یا شناخت اجتماعی(Social cognition Theory ) می شناسند، اولین بار موضوع خود-کارآمدی (Self-efficacy )را مطرح و آن را باور و قضاوت فرد در مورد توانایی هایش در انجام مسئولیت و وظیفه تعریف نمود.

او خود-کارآمدی را توان سازنده ای نامید که به وسیله ی آن مهارت های شناختی ، عاطفی ، رفتاری و اجتماعی انسان برای تحقق اهداف مختلف ، به گونه ای اثر بخش سازماندهی می شوند.

به عقیده ی بندورا داشتن دانش ، مهارتها و دستاوردهای قبلی افراد ، تمی تواند عملکرد آنها در آینده را به خوبی پیش بینی کند بلکه این باور افراد درباره ی تواناییهایشان است که در چگونگی عملکردشان موثر است.

وایت ( ۱۹۸۲ ) اعتقاد داشت ، احساس خود-کارآمدی ، افراد را قادر می سازد تا با استفاده از مهارتها ، در برخورد با موانع ، دست به انجام کارهای فوق العاده ای بزنند.

در پژوهش حسین چاری (۱۳۸۶) ﻋﻼوه ﺑﺮ رواﻳﻲ ﻣﺤﺘﻮا ﻛﻪ از ﻃﺮﻳﻖ ﻧﻈﺮﺧﻮاﻫﻲ از ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن اﻣﺮ ﺑﻪ دﺳـﺖ آﻣﺪ، رواﻳﻲ ﺳﺎزه ی ﻣﻘﻴﺎس ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪی ادراکﺷﺪه ﻧﻴﺰ ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳـﻲ ﻗـﺮار ﮔﺮﻓـﺖ.

برای ﻣﺤﺎﺳﺒﺔ ﭘﺎﻳﺎﻳﻲ مقیاس خود کارآمدی کودکان لد و ویلر از ﺿﺮﻳﺐ آﻟﻔﺎی ﻛﺮوﻧﺒﺎخ اﺳﺘﻔﺎده ﺷـﺪ. ﻣﻘـﺪار اﻳﻦ ﺿﺮﻳﺐ ﺑﺮای ﻛﻞ ﻣﻘﻴﺎس ﺑﺮاﺑﺮ ۰/۸۷، ﺑﺮای ﺧﺮده ﻣﻘﻴﺎس ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﺑـﺪون ﺗﻌـﺎرض ﺑﺮاﺑـﺮ ۰/۷۸ و ﺑﺮای ﺧﺮده ﻣﻘﻴﺎس ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﺗﻌﺎرض آﻣﻴﺰ، ﺑﺮاﺑﺮ ۰/۸۳ ﺑﻮد.

پرسشنامه ی پیش رو علاوه بر دارابودن اعتبار و روایی ، شامل شیوه ی اجرا و نمره گذاری و نیز تفسیر نمرات می باشد.

www.arize.ir

چقدر این مطلب برایتان مفید بود؟

رای شما برای ما ارزشمند است.

میانگین آرا / 5. شمارش آرا:

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می دهید.

دیدگاه کاربران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.