پاورپوینت

لیبرالیسم

لیبرالیسم در اواخر قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم به وجود آمد زمانی که نظام فئودالی قرون وسطایی در حال فروپاشی بود و طبقه متوسط مرکب از: متخصصان،بانکداران وبازرگانان برای دستیابی به برتری اجتماعی و سیاسی،اشرافیت زمیندار کهن رابه چالش می خواند.

سیاست و قانونگذاری لیبرالیسم بر آن بوده است که آزادی اقتصادی فرد را برای رقابت و تحصیل دارایی حفظ کند.

دیدگاه اقتصادی لیبرال بر سیاستگذاری تربیتی و تحصیلات رسمی اثر گذاشته است در سیاستگذاری به مفهوم وسیع،آموزش و پرورش با نیازهای اقتصادی جامعه ، نیازهای بازار کار و عوامل تعیین کننده موفقیت اقتصادی جامعه مرتبط است.

لیبرالها نسبت به طبیعت انسانی نظرخوشبینانه ای دارند که به موجب آن محرک اعمال انسانی را نفع شخصی سنجیده تعیین می کند. به عقیده لیبرالها انسانها به مدد روشنگری و آموزش و پرورش برای نیل به اهداف خویش اقدام می نمایند.

لیبرالیسم به عنوان مظهری از خاستگاهش یعنی عصر روشنگری برقدرت خرد آدمی برای حل مشکلات،ابداع راه حل و بهبود زندگی و اجتماع صحه می گذارد.

لیبرالها که نسبت به ماهیت انسان نظری خوشبینانه دارند انسانها را دارای قابلیت پژوهش عقلانی و علمی می دانند. لیبرالها معتقدند که جوامع به شرط آنکه به مرحله رشد لازم رسیده باشند می توانند نهادهای منتخب تاسیس کنند و برپا دارند.

عام ترین جهت گیری برنامه داران لیبرالیسم تلاش برای آن است که از حقوق و آزادی های افراد طبق ضوابطی که به روشنی تعریف شده اند پاسداری کند و رفاه افراد جامعه را بهبود بخشد،تعادل اجتماعی-سیاسی ای را که روابط آزادانه را میسر می سازد حفظ کند.لیبرالیسم

تعداد صفحات : (۱۲ اسلاید)

حجم: ۹۲۲kb

توجه:

کاربر گرامی ، بلافاصله پس از خرید ، دکمه ی دریافت فایل نمایان شده و نیز لینک دانلود به ایمیلتان ارسال می گردد.

 

  

درباره نویسنده

محمود دبستانی

محمود دبستانی فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی کودکان استثنایی در مقطع کارشناسی هستم،
از سال 1386 تا کنون به تدریس کودکان با نیاز های ویژه ی ذهنی اشتغال دارم.
برای همه ی شما کاربران عزیز و گرانقدر آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.
ما را از نظرات ارزنده ی خود بهره مند سازید.

یا علی!

دیدگاهتان را بنویسید